Ročník 2008 vybojoval na domácím turnaji dvě stříbra

03.01.2020 | Petr Komárek

Hokej a basketbal. Domácí turnaj SK Prostějov 1913 pro ročník 2008 kombinoval dva různé sporty. Nejlépe je zvládli šumperští Mladí Draci, Prostějovští skončili pokaždé hned za nimi. Vysloužili si tak dvě stříbrné medaile.

V obou sportech se v Prostějově kromě domácího týmu představily také Šumperk, Uničov a Kroměříž.

Během hokejové části červenobílí Hanáci zdolali Uničov (5:3) a poradili si také s Kroměříží (6:4). O celkové první místo si to tak rozdali s Draky ze Šumperka, kteří předchozí zápasy zvládli se souhrnným skóre 23:2 (výhry 8:2 nad Uničovem a 15:0 nad Kroměříží). Na soupeře ze severu Moravy však svěřenci trenéra Smejkala nestačili, podlehli mu vysoko 2:13.

Se skóre 13:20 a čtyřmi získanými body obsadili druhou příčku. Jako třetí završili turnaj uničovští Orlíci, Kroměříž v rozhodujícím utkání porazili 4:1.

Stejné pořadí nakonec platilo i pro basketbalové klání. Prostějov sice tentokrát skolil Šumperk a stejným poměrem 17:13 posléze také Kroměříž. Nestačil ovšem na Uničov, s nímž padl rozdílem sedmi bodů (8:15).

S vítěznými Mladými Draky měl dokonce SK lepší vzájemný zápas, celek z podhůří Jeseníků ho ale předčil v jiném, rozhodujícím kritériu. Získaných bodech za nastřílené koše. Šumperští si jich (i s vítězstvími 16:6 nad Uničovem a 17:11 nad Kroměříží) vysloužili 46, Prostějovští 42.

Uničovu v celkovém hodnocení pomohl právě triumf nad hostitelským výběrem, s Kroměříží totiž remizoval 13:13.

 
Aktuální články
Společné tréninky nahradí do 20. března individuální tréninkové plány

Hokejisté SK Prostějov 1913 nemohou od 1. do 20. března společně trénovat. Stejně jako dalším sportovcům jim to zakazuje nařízení...

 
Hokejové třídy na Horákově základní škole budou pokračovat

Hokejový klub SK Prostějov 1913 v letošním roce i přes pandemii koronaviru otevře další hokejovou první třídu na základní škole Dr....

 
Prohlášení klubu k současné situaci

V důsledku nařízení Vlády České republiky budou od pátku vnitřní sportoviště uzavřena. Hokejisté SK Prostějov 1913 budou na ledě...

 
Výzva pro brankáře! Jak si povedete ve srovnání s dalšími kluby?
 
Nová opatření znamenají individuální tréninky. Vydržme to!, vyzývá klub
 
Pešán vyzývá mládež: Dodržujte nařízení. Ale hýbejte se!
 
Původně plánované tréninky se ruší, podobu nových určí trenéři
 
Tréninky se ze stadionu přesouvají ven, dokud to půjde
 
AKTUALIZOVÁNO: Zápasy se hrají bez diváků, co platí na stadionu?
 
V juniorce budeme mít víc hráčů než loni, kvituje Michal Janeček
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS