Páťákům se domácí turnaj vydařil, v hokeji i basketu

05.02.2020 | Petr Komárek

Malý svátek nastal první únorovou neděli pro hokejisty SK Prostějov 1913 z ročníku 2009. Startovali na domácím turnaji, který otestoval jejich schopnosti nejen v hokeji, ale také v basketbale. V obou sportech se svěřencům trenérů Pavla Musila, Martina Půčka a Marka Černoška dařilo. Vysloužili si první a druhé místo.

V basketbalových i hokejových zápasech si to prostějovská pátá třída rozdala s týmy Uherského Hradiště, Břeclavi a Znojma. Na palubovce v Národním sportovním centru se hrálo dopoledne, na ledě zimního stadionu odpoledne.

Hanáci odstartovali sportovní neděli vítězstvím nad Uherským Hradištěm, které mezi koši předčili o třináct bodů (21:8). Poradili si i se Znojmem (17:12), zato Břeclavi rozdílem šesti bodů podlehli (9:15). Prohra je nicméně mrzet nemusela. Břeclavští totiž podobnými výsledky (8:10 a 9:10) prohráli jak se Znojmem, tak s Uherskohradišťskými.

Největším prostějovským konkurentem se tak stali znojemští Orli. Ti stejně jako pořadatelský klub nasbírali čtyři body. Díky lepšímu vzájemnému zápasu však turnaj vyhrál Prostějov. Třetí pozice připadla Uherskému Hradišti, čtvrtá Břeclavi.

Hokejová část akce se z pohledu Musilova, Půčkova a Černoškova výběru nesla ve znamení nerozhodných výsledků. Postupně remizoval se Znojmem (5:5), Uherským Hradištěm (3:3) i Jihomoravany z Břeclavi (5:5). Vyrovnané skóre 13:13 a tři získané body mu vynesly konečnou druhou příčku.

Nejlepší možné umístění si vybojovalo Uherské Hradiště, které zdolalo Břeclav 5:3 a Znojemské 5:4. O držiteli třetího místa muselo rozhodnout až celkové skóre. To mělo o jediný gól lepší Znojmo, Břeclav si z Hané odvezla dvě čtvrtá místa.

>>>Kompletní fotogalerie z turnaje<<<

 
Aktuální články
Společné tréninky nahradí do 20. března individuální tréninkové plány

Hokejisté SK Prostějov 1913 nemohou od 1. do 20. března společně trénovat. Stejně jako dalším sportovcům jim to zakazuje nařízení...

 
Hokejové třídy na Horákově základní škole budou pokračovat

Hokejový klub SK Prostějov 1913 v letošním roce i přes pandemii koronaviru otevře další hokejovou první třídu na základní škole Dr....

 
Prohlášení klubu k současné situaci

V důsledku nařízení Vlády České republiky budou od pátku vnitřní sportoviště uzavřena. Hokejisté SK Prostějov 1913 budou na ledě...

 
Výzva pro brankáře! Jak si povedete ve srovnání s dalšími kluby?
 
Nová opatření znamenají individuální tréninky. Vydržme to!, vyzývá klub
 
Pešán vyzývá mládež: Dodržujte nařízení. Ale hýbejte se!
 
Původně plánované tréninky se ruší, podobu nových určí trenéři
 
Tréninky se ze stadionu přesouvají ven, dokud to půjde
 
AKTUALIZOVÁNO: Zápasy se hrají bez diváků, co platí na stadionu?
 
V juniorce budeme mít víc hráčů než loni, kvituje Michal Janeček
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS