Nejen vánoční přání

23.12.2020 | SK Prostějov 1913

Vážení sportovní přátelé,

přejeme Vám krásné a klidné prožití vánočních svátků a posledních dní tohoto roku. Roku, který opravdu důkladně prověřil schopnost klubu fungovat v neustále se měnících a vesměs nepříznivých podmínkách. Děkujeme všem sponzorům klubu za podporu, bez níž bychom se v dnešní době neobešli. Děkujeme všem rodičům našich hráčů za spolupráci, vstřícnost a disciplinovanost, díky které se nám dařilo zvládat časté organizační změny a přechody z jednoho formátu tréninku na jiný takřka ze dne na den. Po letošním roce už umíme trénovat venku v šesti, na ledě v deseti, naučili jsme se natáčet motivační tréninková videa, připravovat nejrůznější dovednostní výzvy, rozesílat tréninkové plány. To vše díky pracovitosti a obětavosti našich trenérů, kteří byli schopni reagovat na nestandardní situaci, místo na ledě trénovat venku, v posledních týdnech nezřídka v mrazu, dešti, potmě. Někteří neváhali obětovat svůj čas a v období nejpřísnějších restrikcí pracovali s dětmi i individuálně. Klobouk dolů a velké díky.

I přes nepřízeň osudu se nám podařilo zorganizovat červnová soustředění a srpnové příměstské kempy na ledě. Zpětně se to jeví skoro jako malý zázrak. Mohl ale nastat především proto, že zájem hráčů trénovat byl po celý tento rok obrovský, účast na trénincích téměř stoprocentní, což je neskutečnou vzpruhou a motivací pro naše trenéry a současně tou největší odměnou.

Jsou však kategorie, kde byla naše práce bohužel takřka znemožněna. Nejmenší děti z přípravky a prvních tříd se bez podpory rodičů a dětského kolektivu při svých prvních krůčcích na ledě prostě neobejdou. Klub nemohl vykonávat žádnou náborovou činnost, nemohli jsme se těšit z příchodu nových tváří. Tato děsivě smutná skutečnost samozřejmě nenastala pouze v ledním hokeji, ale postihla všechna sportovní odvětví. A bude velmi těžké, jakmile to situace dovolí, tento deficit napravit. Toto bude teprve ta opravdová „výzva“ pro nás pro všechny a bude zapotřebí pomoci všech trenérů, rodičů a hráčů z klubu.

Také naši prvňáčci z hokejové třídy neměli situaci jednoduchou. Sotva si zvykli na školu, učitele, trenéry, cesty na tréninky a zpět, naučili se o sebe sami v šatně postarat, tak jim jejich snažení přetnulo uzavření škol a následně zákaz trénování na ledě v počtu převyšujícím 10 osob. Věříme, že jakmile to okolnosti dovolí, vrátí se vše do zaběhnutých kolejí.

Na sklonku roku, poněkud symbolicky, opět nevíme, v jaké podobě budeme moci v nejbližším období trénovat. Kategorie žáků v těchto dnech absolvuje tréninky na venkovním kluzišti, měli by takto pokračovat i v posledním pracovním týdnu tohoto roku, kdy by se na led pod širým nebem měla podívat i kategorie dorostu. Těšíme se na to a jsme připraveni. Pokud nám to vládní restriktivní opatření znemožní, využijeme konec roku k zaslouženému odpočinku. Ale vzápětí chceme zase znovu začít intenzivně pracovat, a hlavně nepřestávat.

Naše společné přání do nového roku je totiž tak prosté – trénovat a hrát hokej. A uděláme pro to maximum! S nadšením našich hráčů, podporou rodičů a obětavostí trenérů. Takto vstoupíme do nového roku a budeme věřit, že pro všechny, jejichž přáním a touhou je vychovávat děti a mládež ke sportu a disciplíně, bude tento rok optimističtější a příznivější než ten právě končící.

SK Prostějov 1913

 
Aktuální články
Společné tréninky nahradí do 20. března individuální tréninkové plány

Hokejisté SK Prostějov 1913 nemohou od 1. do 20. března společně trénovat. Stejně jako dalším sportovcům jim to zakazuje nařízení...

 
Hokejové třídy na Horákově základní škole budou pokračovat

Hokejový klub SK Prostějov 1913 v letošním roce i přes pandemii koronaviru otevře další hokejovou první třídu na základní škole Dr....

 
Prohlášení klubu k současné situaci

V důsledku nařízení Vlády České republiky budou od pátku vnitřní sportoviště uzavřena. Hokejisté SK Prostějov 1913 budou na ledě...

 
Výzva pro brankáře! Jak si povedete ve srovnání s dalšími kluby?
 
Nová opatření znamenají individuální tréninky. Vydržme to!, vyzývá klub
 
Pešán vyzývá mládež: Dodržujte nařízení. Ale hýbejte se!
 
Původně plánované tréninky se ruší, podobu nových určí trenéři
 
Tréninky se ze stadionu přesouvají ven, dokud to půjde
 
AKTUALIZOVÁNO: Zápasy se hrají bez diváků, co platí na stadionu?
 
V juniorce budeme mít víc hráčů než loni, kvituje Michal Janeček
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS