Netradiční dětský den přilákal zástupy dětí, klub na něj naváže

13.06.2021 | Petr Komárek

Nejen spousta malých hokejistů zamířila v úterý 8. června k Bistru Hloučela U Matesů v Prostějově. SK Prostějov 1913 tam uspořádal Netradiční dětský den. Pořadatelé z řad trenérů v čele s Filipem Smejkalem se při obsluhování pěti soutěžních stanovišť rozhodně nenudili. Podobné akce plánují opakovat.

„Překvapilo mě, kolik dorazilo dětí. Hodně nás to potěšilo, ale zároveň to znamenalo pořádný zápřah," nezastíral šéftrenér prostějovské mládeže Smejkal, v jehož hlavě se myšlenka na Netradiční dětský den zrodila. S trenérskými kolegy Patrikem Liškou, Jakubem Krampolem, Pavlem Musilem a Martinem Půčkem ho uspořádal pro děti z přípravky, které si uplynulou „pandemickou" sezonu užily ze všech hokejových kategorií nejméně, i širokou veřejnost.

Vedle úkolů a odměn ukázkový trénink

Poblíž říčky Hloučely čekala na každého účastníka pětice stanovišť. Plnili na nich různé úkoly, přičemž si otestovali své dovednosti. Za odměnu si odnesli sladkosti či balonek s hlavou orla – logem prostějovského klubu. K tomu se mohli podívat, jak v praxi vypadá suchá letní příprava hokejové mládeže. Poblíž bistra totiž probíhal ukázkový trénink ročníku 2013 pod vedením kouče Adama Winda.

„Na akce, jako je dětský den, by se nemělo zapomínat. Dnes se na většinu dětí vyvíjí tlak ve škole, sportu a vůbec v řadě věcí. Nějaká spontánnost a radost z obyčejných věcí se ale vytrácí," připomněl Smejkal, bývalý útočník Prostějova či Olomouce. „Proto se budeme snažit takové akce opakovat, třeba i na ledě. Věřím, že k nám zavítají nové tváře a vyzkouší si tuhle skvělou hru," doplnil s poděkováním všem, kteří se na konání akce podíleli.

K sportu a zábavě se přidá nábor

Pavel Matoušek, který je provozovatelem Bistra Hloučela U Matesů, jeho slova ještě upřesnil. „Takovéto sportovně-zábavní akce jsme se rozhodli pořádat každý měsíc. Spojíme je s náborem mladých hokejistů," sdělil muž, jehož syn Jiřík patří k nové dorůstající generaci prostějovských hokejistů. „Akce se velmi povedla, zdaleka jsme nečekali tak velkou účast. Je vidět, že po dlouhé pauze způsobené covidem jsou lidé na podobné události hodně natěšeni," konstatoval spolupořadatel dětského dne.

Právě k němu mířila speciální slova díků od členky výkonného výboru SK Prostějov 1913 Martiny Markové. „Mates odvedl perfektní práci, poskytl nám skvělý servis i zázemí. Je radost s ním spolupracovat," prozradila.

 
Aktuální články
Týden hokeje v Prostějově zpestří autogramiáda odchovanců

Ve čtvrtek 23. září odpoledne (od 15:45) ožije zimní stadion v Prostějově náborovou akcí, kterou pořádá SK Prostějov 1913 ve...

 
Pojď hrát hokej! Prostějov opět uspořádá náborovou akci

Ve čtvrtek 23. září od 15:45 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je...

 
Minihokej vybojoval zlato! Čtvrťáci předčili Draky, kohouty i Slovan

Další medailový úspěch si připsali mládežničtí hokejisté Prostějova. Po stříbru ročníku 2007 z turnaje v Orlové se hanácký klub...

 
SK Prostějov 1913 má novou předsedkyni i trenéry
 
Před návratem do školy „placka“! Ročník 2007 dovezl z Orlové stříbro
 
Konec čekání! Prostějovští začali trénovat na ledě
 
Prostějovská mládež si v létě užije kempy i turnaje
 
Žáky čeká soustředění v Jeseníkách, včetně tréninků na ledě
 
Prostějovští hokejisté chystají Netradiční dětský den
 
Prostějovští nabírají kondici na nový ročník, vyrazí také na led
 
Zápasy
JUNIOŘI | Pátek 24.09.2021, 16:00
HOKEJ Uherský Ostroh - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Neděle 26.09.2021, 16:45
SK Prostějov 1913 - HC Lvi Břeclav
 
JUNIOŘI | Sobota 02.10.2021, 16:00
Orli Znojmo - SK Prostějov 1913
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS