Bez zábavy to nejde. Děti nemůžeme jen drilovat, ví Václav Meidl

29.10.2021 | Eva Reiterová/Prostějovský Večerník

Václav Meidl je jeden z trenérů SK Prostějov 1913, který je s prostějovským hokejem spjat už od raného věku. Prostějovský odchovanec, se do domovského klubu vrátil v rámci seniorské kariéry, kterou po sezóně 2019/2020 ukončil Vašek kariéru. V rozhovoru s ním jsme zjišťovali, co ho k trénování mládeže vedlo a co všechno jeho práce u mládeže obnáší.

Co tě vedlo k trénování prostějovské mládeže?
Jednoduše láska k hokeji. Vždycky jsem chtěl, až jednou skončím s hokejem, zkusit trénovat. Velice mě to chytlo a baví mě to. Jsem prostějovský rodák a chci dětem předat věci, které jsem zažil já, ať pozitivní nebo ty které bych udělal jinak. Myslím si, že jsem toho odehrál docela dost, ať už v Americe anebo v Čechách, tak mám nějaké zkušenosti, které bych jim mohl předat.

Zatím jsi u SK Prostějov 1913 pár měsíců, tak jaké to je? Baví tě tato práce?
Jsem strašně vděčný, že mi SK Prostějov 1913 dalo šanci a důvěru trénovat. Já budu makat na plno, abych se zlepšoval a se mnou samozřejmě i moje třída, kterou trénuji. Po covidové sezóně děti strašně ztratily a musíme je zase rozhýbat nejen my v klubu, ale všude.

Překvapilo tě u mládeže něco?
Tak ani nepřekvapilo. Samozřejmě u dětí je nutné si vybudovat respekt, ale taky se s nimi zasmát. Měl jsem to lehčí, protože trénuji s Filipem Smejkalem. V začátku mi pomohl, odkoukal jsem, co a jak a teď už je to v pohodě. Samozřejmě mi pomohlo i to, že jsem hrál za Prostějov v mužích, tak mě kluci znají a zatím hltají vše, co jim s Filipem a Martinem Pěchou řekneme. Hlavně je to o tom, že ty děti se musejí chtít samy zlepšovat, musí milovat to, co dělají a být tomu oddané, tak jako my, když jsme byli malí. Jinak to pro ně bude jen hokejový trénink, ale když to pro ně bude životní styl, tak mohou dokázat velké věci.

Působíš u 5. třídy – ročník 2011. Trénování dětí vyžaduje spoustu kreativity, aby je trénování bavilo. Kolik času trávíš s dalšími trenéry přípravou tréninkových jednotek a máš i nějaký zdroj inspirace?
Samozřejmě, u dětí je důležité je zaujmout, zabavit, nemůžeme jen drilovat. Tréninky musí být kreativní, tak aby je to pohltilo, ale zároveň jim to něco dalo. Určitě si vždy sedneme společně s Filipem a Martinem a probíráme různé tréninkové jednotky, ale nejen s nimi, ale i s ostatními trenéry mládeže.

Jaký je tvůj cíl, co je vše naučit?
Náš cíl je ten, aby je hokej pohltil, aby sem chodili všichni natěšeni a samozřejmě, aby se každým tréninkem zlepšovali. O tom je práce trenéra. Když vidíte, že má dítě nějaký progres, to pak zahřeje u srdce.

Co říkáš na nové zázemí v podobě nových hokejových šaten?
Tak především bych chtěl poděkovat Statutárnímu městu Prostějov, protože zázemí je úžasné. Troufnu si říct, že je to jedno z nejlepších v republice. Máme tu tělocvičnu, posilovnu, dvě hokejové střelnice a 14 šaten. Vše proto, aby se děti mohly každý den zlepšovat, dosáhnout velkých úspěchů a hokejových kariér.

Proč bys rodičům malých, začínajících sportovců doporučil právě lední hokej?
Protože hokej je v naší republice sport číslo jedna. Je to kolektivní sport, který jim dá základy do života a naučí je, jak fungovat správně v kolektivu. Jde o jeden z nejrychlejších sportů na světě. Dětem dodá sílu, stabilitu, fyzickou kondici a týmového ducha, ale i kreativitu. S hokejem se dá procestovat celý svět a dělat radost fanouškům nejen v Prostějově, ale v celé naší republice i ve světě.

Text vyšel v Prostějovském Večerníku.

 
Aktuální články
Dorost si vyšlápl na lídra soutěže

Sobota podvečer patřila na zimním stadionu v Prostějově utkání místního dorostu eskáčka proti břeclavským lvům, kteří ve vzájemném...

 
Týden hokeje v Prostějově si tentokrát nenechalo ujít 23 dětí

Podruhé v letošní sezoně se hokejový klub SK Prostějov 1913 zapojil do akce Týden hokeje, která patří do dlouhodobého projektu s názvem...

 
Výsledkový servis (21. a 22. 1. 2022)

Výsledkový servis z pátečního zápasu juniorky a sobotního zápasu dorostu SK Prostějov 1913. Další utkání byla kvůli nákaze koronavirem...

 
Pojď hrát hokej! Prostějov opět uspořádá náborovou akci
 
Výsledkový servis (12. až 16. 1. 2022)
 
Výsledkový servis (9. 1. 2022)
 
Výsledkový servis (7. a 8. 1. 2022)
 
Skvěle! Páťáci pod širým nebem postoupili mezi nejlepší v republice
 
Ročník 2013 si na domácím turnaji vybojoval stříbro
 
Odpoledne na stadionu. Prostějovské brankáře připravuje mladík
 
Zápasy
JUNIOŘI | Neděle 30.01.2022, 16:15
SK Prostějov 1913 - HK Kroměříž
 
JUNIOŘI | Neděle 06.02.2022, 12:40
HC Frýdek Místek - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Neděle 13.02.2022
SK Prostějov 1913 - HC Černí Vlci
 
JUNIOŘI | Neděle 20.02.2022
Orli Znojmo - SK Prostějov 1913
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS