Odpoledne na stadionu. Prostějovské brankáře připravuje mladík

15.12.2021 | Petr Komárek

Trenér jen o pár let starší než jeho svěřenci? I to je možné. Důkazem je například Kryštof Rochla, který v SK Prostějov 1913 pracuje s brankáři napříč všemi kategoriemi. Z přístupu dorostenců a juniorů měl podle svých slov nejprve obavy. Ty se však ukázaly jako neopodstatněné, také tito hráči mladého kouče poslouchají.

Je vám teprve 22 let, jak to aktuálně vypadá s vaší brankářskou kariérou? Pokud vím, smlouvu v prostějovském A-týmu na tuto sezonu nemáte.
Svoji brankářskou kariéru jsem ukončil v přípravě před minulou sezonou. Smlouvu jsem neměl ani na předchozí ročník, protože jsem končil ještě před podpisem.

Podle serveru eliteprospects.com jste chytal naposledy v sezoně 2019/20 krajský přebor za Moravskou Třebovou. O té se tvrdí, že má na poměry soutěže velmi dobré podmínky i zázemí pro hráče. Jaké to tam je?
Ano, je pravda, že Třebová má na poměry ligy opravdu dobré zázemí. V době mého působení tam byla výborná parta. Celkově jsem byl s působením v Třebové spokojený.

Podobně, jako má Prostějov regionální derby s Přerovem, má i Moravská Třebová derby s Českou Třebovou. Jak takové zápasy probíhají?
Derby s Českou Třebovou se dá přirovnat k derby Prostějova s Přerovem, akorát v trochu menším měřítku. Ani jsem nečekal, že na těch zápasech bude taková atmosféra, jde přece jen o krajský přebor. Ale jak v České, tak Moravské Třebové chodilo na naše zápasy přes patnáct set lidí.

O rok mladší prostějovský brankář Matěj Křupka zamířil před letošní sezonou do Šumperka, kde jako asistent trenéra působí Prostějovan Lukáš Majer. Vy jste podobnou možnost neměl?
Já jsem podobnou možnost neměl, protože jsem už rok nechytal. Ani jsem nad něčím takovým nepřemýšlel. Samozřejmě to „Křupínovi“ přeji, snad se do zápasu Chance ligy někdy dostane.

Lukáš Majer vás vedl ještě v mládeži Jestřábů. Zůstáváte v kontaktu, bavíte se o hokeji, o hokejových poměrech v regionu?
V kontaktu nejsme. Vlastně jsme se od té doby viděli jednou, maximálně dvakrát.

Jak se zrodila vaše spolupráce s SK Prostějov 1913?
Taková menší spolupráce se zrodila už před čtyřmi lety. To tady ještě trénoval gólmany pan Žigárdy s „Dalckem“ (Daliborem Sedlářem – pozn. red.). Poprosili mě, jestli bych nemohl párkrát za týden jít s klukama na trénink. A tak to vlastně začalo. Až v letošním roce jsem dostal nabídku dělat hlavního trenéra brankářům napříč kategoriemi.

Které kategorie nyní připravujete?
Na starosti mám kategorie od nejmladších až po juniory.

Jaké to pro mladého kluka je – předávat zkušenosti dětem? Přece jen, zase tak výrazný věkový rozdíl mezi vámi a jimi není…
Podle toho, jaké kluky zrovna trénuji. U těch nejmladších je to jednodušší, protože tam je největší věkový rozdíl mezi mnou a nimi. Takže tam nějaký respekt z jejich strany je. U těch dorostenců a juniorů už je to jiné, protože tam už je mezi námi rozdíl třeba jen pět let. Z toho jsem měl ze začátku strach, že mě kluci nebudou vůbec poslouchat, ale opak je pravdou.

Natolik vás vaše trenérská profese časově vytěžuje?
Na zimáku jsem kromě čtvrtku každý den odpoledne.

Kde pro svou práci nabíráte inspiraci?
Spíš se snažím předávat zkušenosti, který jsem získal v dospělém hokeji. Samozřejmě, když už mi dochází nápady, tak se poradím s „Dalckem“, nebo si pustím nějaká videa od různých trenérů.

Jak se vám s Daliborem Sedlářem spolupracuje?
S Daliborem se pracuje skvěle, protože se známe už z doby, když mě trénoval ve starších žácích.

Roste v Prostějově nějaký brankářský talent, o kterém se zatím ještě moc neví?
To je těžká otázka, protože se všichni kluci za poslední sezony hodně zlepšili. Teď bude na nich, jestli budou pokračovat v dobré práci.

 
Aktuální články
Trenéři v nové sezoně: Musil střídá Půčka, přichází Radek Meidl

SK Prostějov 1913 zná trenéry jednotlivých kategorií pro sezonu 2022/23. Novým trenérem dorostu se stal Pavel Musil (na snímku), jenž...

 
SIDA Cup ovládly Vítkovice, domácí skončili poslední

Dvanácté pokračování napsal o uplynulém víkendu prestižní mezinárodní turnaj mládeže SIDA Cup. Po dvou letech přestávky způsobené...

 
Omlazený dorost si z domácího turnaje odnesl bronz

Na zimním stadionu v Prostějově se o víkendu 9. a 10. dubna konal turnaj dorostu. Domácí tým SK Prostějov 1913 na něm dvakrát vyhrál i...

 
Mladším žákům to pálilo a z Uherského Ostrohu přivezli zlato
 
Výsledkový servis (27. 3. 2022)
 
Konec pauzy i premiéra. Po dvou letech se vrací SIDA Cup
 
Odměna za zápasy o extraligu. Dorost čeká domácí turnaj
 
Starší žáci nadělili Opavě jedenáct „kousků“
 
Výsledkový servis (19. až 21. 3. 2022)
 
Klub zve rodiče nejmenších na besedu o výživě pro hokejisty
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS