Deváťáci na Břeclav nestačili, rozhodla především koncovka

25.11.2022 | Jan Frehar/Prostějovský Večerník

Osmým kolem pokračovala o uplynulém víkendu skupina o umístění v rámci soutěže devátých tříd a hráči Prostějova se tentokrát představili před vlastními fanoušky, kdy přišel na řadu souboj třetího celku se druhým. Kdo by ale čekal vyrovnanou bitvu, tak se zmýlil. Herně rozdíl sice příliš vidět nebyl, ale co se týče branek, tam byli daleko úspěšnější hosté, kteří vyhráli jednoznačným rozdílem 2:9. Klíčová byla koncovka, protože tu měla Břeclav daleko lepší než domácí celek. Zřejmě už první třetina tak silně nahlodala sebevědomí Prostějova.

Úvodní minuty přinesly opatrný hokej, kdy se oba celky chtěly dostat dobře do zápasu a první dvě větší šance na sebe nechaly čekat až do sedmé minuty, kdy si ji vypracovaly oba kluby. V osmé minutě se už i poprvé měnilo skóre. Hostující Charvát dostal příliš prostoru a dokázal se dostat až do zakončení. S tím si Horáková v bráně poradila, ale na následnou dorážku Öztoruna už byla krátká – 0:1. V dalších minutách přišla snaha Prostějova o vyrovnání duelu. Sám před brankařem se objevil Fiala, jenže neproměnil. Stejně dopadli i další hráči, kterým se podařilo soupeře zamknout ve svém pásmu.

Místo srovnání skóre tak přišel druhý trest, kdy hosté ujeli do situace tři na jednoho a vyřešili ji perfektní souhrou až do prázdné branky, kterou zbývalo trefit Öztorunovi – 0:2. Domácí se mohli vrátit do zápasu, kdy po chybě ujížděli tři na brankáře, ale ani z této situace nebyli schopni vstřelit kýženou branku. Místo toho přišla další branka, kdy se puk pohyboval v brankovišti a nejlépe se zorientoval Charvát, který jej doklepl – 0:3. Po třetí brance už byla znát určitá rezignace domácí snahy a třetina se spíše dohrávala. Dvě minuty před první sirénou navíc přišel i čtvrtý gól, kdy Charvát dostal nadvakrát puk za Horákovou – 0:4.

Ve druhé části pokračovalo představení z konce první a hosté byli aktivnější. Po třech minutách se navíc dočkali i páté branky, kdy se z levého kruhu trefil Prchal a s domácími bylo ještě hůř – 0:5. V dalších minutách se ale šance střídaly na obou stranách. Dobré zákroky předvedli oba brankáři a drželi tak stejný stav. Především domácí už ale z řady neproměněných šancí byli hodně frustrovaní. V závaru neuspěl se dvěma tvrdými střelami ani Fiala a už to vypadalo, že domácím ani jediný úspěch není souzen.

Do toho navíc přišla i šestá branka za zády domácí brankářky, kdy únik po levé straně zakončil Öztorun a kotouč se dostal skulinou na přední tyči až do branky – 0:6. Pak si znovu vyměnili perfektní zákroky i se svým kolegou, kdy zlikvidovali samostatné úniky. Domácí v tu dobu byli aktivnější, jenže i posedmé se puk objevil v jejich brance. Střela Öztoruna se odrazila od tyče tak nešťastně, že si ji brankářka srazila zády do branky – 0:7. Závěrečná dvouminutovka druhé části patřila přesilovce domácích, ale ani tu nedokázali využít a místo toho měli další dvě velké šance hosté.

Před poslední třetinou už bylo o vítězi rozhodnuto, ale domácí se chtěli dočkat alespoň nějakého zásahu. A ten přišel hned záhy. Na konci rychlé akce byl Kumstát, který po Fialově pasu prolomil domácí bídu v koncovce – 1:7. Jen půl minuty navíc domácí potřebovali, aby přidali i druhou branku. Nahození od mantinelu tečoval před brankou Vitásek a zdařilo se mu to přímo pod víko – 2:7. Eskáčko tak najednou opět ožilo, k čemuž mu dvě branky velmi pomohly, ale v dalších minutách a šancích už opět vše likvidoval brankář hostů. Vše zlomilo první vyloučení na domácí straně, po kterém opět převzala iniciativu Břeclav. Utkání už se pak spíše jen dohrávalo.

V poslední pětiminutovce navíc ještě přišly další dvě branky do sítě domácího celku. Nejprve se prosadil Kaňa, jenž byl posledním, kdo tečoval puk na cestě za záda brankářky – 2:8. Za další minutu pak uzavřel skóre utkání Lorenc, který využil přihrávku Charváta před odkrytou část branky – 2:9. Poslední minuty dohrála Břeclav v přesilovce a mohla slavit výhru i upevnění druhé pozice. Prostějov doplatil na špatnou koncovku i hrubky v obraně.

Text vyšel v Prostějovském Večerníku.

 
Aktuální články
Derby rozhodla koncovka, šesťáci ale Olomouci silně vzdorovali

Jednadvacáté kolo odehráli v neděli odpoledne na Zimním stadionu v Prostějově hokejisté mladších žáků SK Prostějov 1913. Jejich soupeř...

 
Na dětskou olympiádu míří z Prostějova dva hokejisté i trenéři

Zástupci SK Prostějov 1913 budou reprezentovat Olomoucký kraj na jubilejní dvacáté Olympiádě dětí a mládeže a desátém ročníku její...

 
Starší žáci mohli rozhodnout v závěru, se Šumperkem remizovali

Zprvu jednoznačný se mohl zdát zápas starších žáků Prostějova se Šumperkem. Domácí tvořili hru, hosté se zmohli jen na nečetné...

 
Mocné dotahování nestačilo, dorostenci podlehli Kroměříži
 
Starší žáci zakončili rok 2022 zlatem, získali ho na Valašsku
 
PF 2023
 
Starší žáci zvládli duel s Havířovem Rozhodla divoká pětiminutovka
 
Paťáci proti Šumperku nadělovali. Soupeř si odvezl hned 14 kousků
 
Týden hokeje v Prostějově si tentokrát nenechalo ujít 30 dětí
 
Dorost doma dominoval, Brumov-Bylnice dostal osm branek
 
Zápasy
JUNIOŘI | neděle 05.02.2023, 16:15
HHK Velké Meziříčí - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | pátek 10.02.2023, 18:00
SK Prostějov 1913 - Orli Znojmo
 
JUNIOŘI | pátek 17.02.2023, 18:00
SK Prostějov 1913 - HHK Velké Meziříčí
 
JUNIOŘI | Pátek 24.02.2023
Orli Znojmo - SK Prostějov 1913
 
 
eSports.cz & SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS