Je tu „doba turnajová": Prostějov vyráží zabojovat o poháry a medaile

12.08.2020 | Petr Komárek

K letní přípravě neodmyslitelně patří turnaje. Hokejisté SK Prostějov 1913 je navzdory celorepublikovým koronavirovým patáliím nevynechají ani letos. Zapojí se kategorie od ročníku 2012 až po juniorku. Všechny tentokrát vyjedou ven.

Jako první vjede do turnajových zápasů juniorka. Boj o stupně vítězů ji čeká v sobotu 15. srpna v Šumperku. Na ledové ploše Škoda arény změří nejstarší prostějovská kategorie – složená z hráčů ročníku 2001 a mladších – síly s Frýdkem-Místkem, Technikou Brno a domácími Mladými Draky.

S každým z protivníků sehraje výběr koučů Janečka a Miškovského duel, který budou tvořit dva pětadvacetiminutové poločasy. Jednotlivá dějství se budou zohledňovat, jako by šlo o samostatné zápasy. Za vítězství získá každý tým dva body, za nerozhodný výsledek jeden. Předehrou všech střetnutí bude doplňková disciplína v podobě samostatných nájezdů.

V zahajovacím souboji turnaje narazí prostějovští junioři v 8.30 na Šumperk. V pravé poledne pak odstartuje jejich utkání s Technikou a na závěr si to od 17:15 rozdají s frýdecko-místeckými Rysy.

V turnajovém zápolení budou juniorku SK následovat dorost a ročník 2006. Pro obě kategorie bude stěžejní neděle 16. srpna.

Prvně jmenovaný celek se představí v Orlové. Na tamním podniku mohou startovat hráči z ročníků 2004 a 2005. Prostějovští postupně absolvují tři utkání skládající se ze dvou poločasů o 25 minutách. Každou polovinou budou přitom pořadatelé hodnotit jako samostatný zápas. Za výhru se budou udělovat tři body, za remízu jeden. Svěřenci trenérů Půčka, Tománka a Černoška se budou snažit zaznamenat co nejlepší výsledky proti domácí Orlové, Uherskému Hradišti a Břeclavi.

Devátá třída si zahraje stejně jako juniorka na šumperské půdě. Pod vedením trenérského tandemu Smejkal – Musil bude o body usilovat proti dvěma hostitelským týmům, Šumperku „modré“ a Šumperku „žluté“, a dále proti Porubě a Žďáru nad Sázavou. To vše během zápasů na dvakrát dvacet minut, přičemž každá polovina bude prakticky samostatným duelem. Vítězství budou ohodnocená dvěma body, remízy jedním.

Prostějovští deváťáci zahájí klání v 8 hodin, kdy vyzvou „modré“ Mladé Draky. Od 10.40 se postaví Žďáru nad Sázavou, od 14.40 zase Porubě. Turnaj uzavřou zápasem se „žlutým“ Šumperkem, jehož začátek organizátoři stanovili na 17.20.

Ročník 2011 pocestuje v sobotu 22. srpna do Opavy. Jména týmů, s nimiž bude na Slezském prázdninovém turnaji hrát, zatím nezná. Všechna utkání se budou skládat za dvou dvacetiminutových polovin.

Na opavském stadionu bude hrát také ročník 2012 – nejmladší prostějovská kategorie, jež do turnajového dění zasáhne. V rámci minihokeje se v sobotu 29. srpna zúčastní „Slezského poháru“.

Na samém sklonku velkých prázdnin mají turnaje na programu i ročníky 2009 a 2010.

Šesťáci se předvedou v neděli 30. a v pondělí 31. srpna na druhém ročníku Moravia Cupu v Uherském Ostrohu. Střetnou se s výběrem Slovakia Talents, Horáckou Slavií Třebíč, Olomoucí, Warriors Brno, Trnavou a Porubou.

Jako první se pokusí zdolat Brňany, a to v sobotu od 10.40. Následně je od 13.40 čekají Slovakia Talents, od 15.10 Olomouc a od 17.30 Poruba. Během neděle poměří od 9.40 síly s Třebíčí a od 12.40 s trnavskými Gladiátory.

Páťáci zavítají v poslední srpnovou neděli do Šumperka. Utkají se s čtyřmi soupeři. O jaké půjde, však zatím nevědí.

V soboty 22. a 29. Srpna a v neděli 23. srpna navíc odehrají své šumperské turnaje ročníky 2009, 2008 a 2007. V těchto třech případech ale pořadatel dosud SK Prostějov 1913 neohlásil nic jiného, než datum konání akcí.

 
Aktuální články
Žáky čeká soustředění v Jeseníkách, včetně tréninků na ledě

Na čtyřdenní kemp vyrazí hokejisté SK Prostějov 1913 z ročníků 2007, 2008 a 2009. Od čtvrtka 17. do neděle 20. června se uskuteční v...

 
Netradiční dětský den přilákal zástupy dětí, klub na něj naváže

Nejen spousta malých hokejistů zamířila v úterý 8. června k Bistru Hloučela U Matesů v Prostějově. SK Prostějov 1913 tam uspořádal...

 
Prostějovští hokejisté chystají Netradiční dětský den

Akci nejen pro malé hokejisty uspořádá v úterý 8. června od 16 hodin SK Prostějov 1913. Bistro Hloučela U Matesů v ulici Pod Kosířem bude...

 
Prostějovští nabírají kondici na nový ročník, vyrazí také na led
 
Společné tréninky nahradí do 20. března individuální tréninkové plány
 
Hokejové třídy na Horákově základní škole budou pokračovat
 
Prohlášení klubu k současné situaci
 
Výzva pro brankáře! Jak si povedete ve srovnání s dalšími kluby?
 
Nová opatření znamenají individuální tréninky. Vydržme to!, vyzývá klub
 
Pešán vyzývá mládež: Dodržujte nařízení. Ale hýbejte se!
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS