V juniorce budeme mít víc hráčů než loni, kvituje Michal Janeček

14.08.2020 | Petr Komárek

S o něco širším kádrem než v minulé sezoně může počítat hlavní trenér juniorky SK Prostějov 1913 Michal Janeček. Prostějovští budou také opět spolupracovat s nedalekými kluby Olomouce a Přerova, odkud pro své zápasy mohou nakládat s výpomocí. Nejstarší kategorie červenobílých už má za sebou svůj letní přípravný kemp. Odvedla na něm dobrou práci, na níž může stavět.

Bude o kousek lepší, říká o kádru juniorky pro letošní sezonu trenér Michal Janeček. Prostějov aktuálně trénuje v patnácti lidech, s třinácti hráči do pole a dvěma brankáři. Oproti loňsku, kdy tréninky probíhaly v deseti a muselo se sahat do dorostu, přece jen pozitivní změna.

S dalšími hráči může SK operovat formou hostování z Olomouce a Přerova. S těmito kluby má z hlediska juniorky i dorostu nejužší spolupráci. Hokejisty ze vzdálenějších míst se klubu angažovat nevyplatí. „Hrají už zase někde jinde, mají blíž jiné týmy z ligy. Pro nás je výhodné spolupracovat s dvojicí Přerov – Olomouc. Z větší dálky máme druhým rokem jen jednoho kluka z Hodonína, ale ten studuje v Olomouci,“ komentoval Janeček. Pokud všechno klapne, bude pro zápasy včetně posil zvenčí využívat tři juniorské formace.

Prostějované se v současnosti chystají na další působení v regionální lize, třetí nejvyšší soutěžní úrovni v Česku. Na začátku srpna je prověřil tradiční přípravný kemp. Pětačtyřicetiletý Janeček s kolegou Liborem Miškovským byli s průběhem akce spokojení. Jedinou kaňkou byla absence tří hráčů, dva marodili, jeden trávil čas na dovolené.

„Ale kluci, kteří na kempu byli, odvedli perfektní práci. Byl jsem až překvapený, jak k tomu přistoupili. Když budou takhle pokračovat, bude panovat spokojenost. Samozřejmě se to musí přenést do hry, do utkání. Ovšem přístup v kempu byl super, v tréninku na ledě i na suchu," uznal hlavní kouč.

Na jedinou podstatnější změnu si Hanáci museli zvykat v suché přípravě. Původní budova prostějovského zimního stadionu s posilovnou šla totiž k zemi. Na jejím místě postupně vyrůstá nové moderní zázemí. „Museli jsme chodit do domu dětí a mládeže. Neříkám, že to je daleko, ale už jsme museli někam docházet. Nebylo to tak pohodlné, jako když jsme vylezli ze zimáku a měli hned posilovnu. Časově jsme to ovšem zvládli. Jinak byla příprava stejná jako v předešlých letech," sumarizoval Janeček.

„Všichni se těšíme, až svoje nové zázemí budeme mít. Doufám, že tam bude všechno, co tam má být. Od další sezony už to bude parádní," doplnil lodivod nejstarší prostějovské kategorie. Hokejisty ctící červenobílou kombinaci teď čekají přípravné zápasy. První měli odehrát už 12. srpna v Kroměříži, kvůli opravám na kroměřížském stadionu z něj ale sešlo. Start zápasové přípravy se tak posunul na sobotu 15. srpna, kdy Prostějov na turnaji v Šumperku změří síly s Frýdkem-Místkem, Technikou Brno a domácími Mladými Draky.

S Šumperkem se pak střetne ještě v domácím prostředí. Na přelomu srpna a září by měl navíc následovat duel s Kroměříží. Zda se uskuteční v prostějovském, nebo kroměřížském prostředí, zatím není jasné. „Dokázal bych domluvit i zápasy s dalšími týmy, ale nechceme jezdit nikam daleko. Sto kilometrů je na přátelák blbost," uvědomuje si Michal Janeček, který musel zaklepat, že se jeho svěřencům i jejich nadcházejícím soupeřům dosud vyhýbalo koronavirové onemocnění. „Doufám, že to tak zůstane. Chci, aby všichni okolo byli zdraví," přeje si.

 
Aktuální články
S kým změří týmy SK svoje síly tento týden?

Dalo by se říct, že oproti jiným týdnům čeká hráče SK Prostějov 1913 lehce oddechový program. Jedinými celky, které sehrají v...

 
Jak si vedly týmy SK Prostějov 1913?

Každá z mládežnických lig má za sebou kolem 10 odehraných zápasů. SK Prostějov 1913 bylo v tomto týdnu, co se výsledků týče, spíše...

 
Výsledkový servis (16.–17. října)

Výsledkový servis prostějovských týmů dorostu až mladších žáků ve dnech 16. až 17. října 2021 (výjimku tvoří zápas mladších...

 
Kouč dorostu Martin Půček: Udržet se v soutěži je obrovská výzva
 
Co čeká SK Prostějov 1913 v tomto týdnu?
 
Výsledkový servis (8.–⁠10. října)
 
Starší žáci přejeli Krnov!
 
My do toho jdeme zápas od zápasu, říká Michal Janeček o juniorce
 
U dětí nejraději sleduji progres, prozrazuje kondiční trenér Finkes
 
Výsledkový servis (22.–⁠28. září)
 
Zápasy
JUNIOŘI | Pátek 22.10.2021, 16:45
HC Lvi Břeclav - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Neděle 24.10.2021, 18:00
SK Prostějov 1913 - Orli Znojmo
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS