Hokejové třídy na Horákově základní škole budou pokračovat

26.02.2021 | Petr Komárek

Hokejový klub SK Prostějov 1913 v letošním roce i přes pandemii koronaviru otevře další hokejovou první třídu na základní škole Dr. Horáka v Prostějově. Den otevřených dveří pro rodiče předškoláků uspořádá škola online v první březnový den od 14 do 17 hodin. Setkání se bude konat na tomto odkaze.

Letošní prvňáci budou v pořadí třetí organizovanou skupinou hokejistů, která se na ZŠ Dr. Horáka začne učit. Prostějovský klub očekává, že v září letošního roku už budou moci trénovat na ledové ploše zimního stadionu.

„Projekt hokejových tříd funguje výborně. Klub dětem zajišťuje dopravu ze školy na stadion a ty mohou trénovat v brzkých odpoledních hodinách. Výstroj mají trvale uloženou v šatně a rodiče jim tak vůbec nemusí asistovat,“ uvedla Martina Marková, členka výkonného výboru SK Prostějov 1913.

Režim tréninků hokejových školáků by se měl shodovat s tím, který platil v aktuálním školním roce za příznivější epidemiologické situace. V pondělí, úterý a čtvrtek se děti po vyučování a obědě přesunou za doprovodu trenéra autobusem na zimní stadion. Tam pak absolvují trénink.

„V září 2021 už budou děti na stadionu využívat nové a moderní zázemí. Abychom neplýtvali časem s přesunem dětí zpět do školy, chceme jim v nové budově šaten zajistit sportovní a vzdělávací program. Zahrnoval by suchou přípravu v tělocvičně a výuku angličtiny,“ sdělila Marková. Rodiče by si děti po skončení programu vyzvedávali přímo na stadionu.

Projekt hokejových tříd zahájil SK Prostějov 1913 v roce 2019. Na jejich otevření se dohodl se ZŠ Dr. Horáka. Předtím hokejové třídy působily na ZŠ Melantrichova, kam docházeli hokejisté tehdejších mládežnických Jestřábů.

ZŠ Dr. Horáka pro budoucí prvňáky každoročně připravuje Den otevřených dveří. Tentokrát se ale kvůli protikoronavirovým opatřením neuskuteční v tradiční podobě, nýbrž 1. března mezi čtrnáctou a sedmnáctou hodinou online. Rodiče se během setkání mohou ptát na věci, které je zajímají. Zároveň mohou přímo kontaktovat Michaelu Mayerovou, zástupkyni pro první stupeň školy (telefon: 588 000 632, mobil: 732 565 674, e-mail: mayerovam.zshor@centrum.cz).

Ještě předtím si s dětmi mohou prohlédnout fotogalerii ze ZŠ Dr. Horáka, nebo se přímo vydat na virtuální prohlídku školou.

 
Aktuální články
Týden hokeje v Prostějově zpestří autogramiáda odchovanců

Ve čtvrtek 23. září odpoledne (od 15:45) ožije zimní stadion v Prostějově náborovou akcí, kterou pořádá SK Prostějov 1913 ve...

 
Pojď hrát hokej! Prostějov opět uspořádá náborovou akci

Ve čtvrtek 23. září od 15:45 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je...

 
Minihokej vybojoval zlato! Čtvrťáci předčili Draky, kohouty i Slovan

Další medailový úspěch si připsali mládežničtí hokejisté Prostějova. Po stříbru ročníku 2007 z turnaje v Orlové se hanácký klub...

 
SK Prostějov 1913 má novou předsedkyni i trenéry
 
Před návratem do školy „placka“! Ročník 2007 dovezl z Orlové stříbro
 
Konec čekání! Prostějovští začali trénovat na ledě
 
Prostějovská mládež si v létě užije kempy i turnaje
 
Žáky čeká soustředění v Jeseníkách, včetně tréninků na ledě
 
Netradiční dětský den přilákal zástupy dětí, klub na něj naváže
 
Prostějovští hokejisté chystají Netradiční dětský den
 
Zápasy
JUNIOŘI | Pátek 24.09.2021, 16:00
HOKEJ Uherský Ostroh - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Neděle 26.09.2021, 16:45
SK Prostějov 1913 - HC Lvi Břeclav
 
JUNIOŘI | Sobota 02.10.2021, 16:00
Orli Znojmo - SK Prostějov 1913
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS