Hokejové třídy na Horákově základní škole budou pokračovat

26.02.2021 | Petr Komárek

Hokejový klub SK Prostějov 1913 v letošním roce i přes pandemii koronaviru otevře další hokejovou první třídu na základní škole Dr. Horáka v Prostějově. Den otevřených dveří pro rodiče předškoláků uspořádá škola online v první březnový den od 14 do 17 hodin. Setkání se bude konat na tomto odkaze.

Letošní prvňáci budou v pořadí třetí organizovanou skupinou hokejistů, která se na ZŠ Dr. Horáka začne učit. Prostějovský klub očekává, že v září letošního roku už budou moci trénovat na ledové ploše zimního stadionu.

„Projekt hokejových tříd funguje výborně. Klub dětem zajišťuje dopravu ze školy na stadion a ty mohou trénovat v brzkých odpoledních hodinách. Výstroj mají trvale uloženou v šatně a rodiče jim tak vůbec nemusí asistovat,“ uvedla Martina Marková, členka výkonného výboru SK Prostějov 1913.

Režim tréninků hokejových školáků by se měl shodovat s tím, který platil v aktuálním školním roce za příznivější epidemiologické situace. V pondělí, úterý a čtvrtek se děti po vyučování a obědě přesunou za doprovodu trenéra autobusem na zimní stadion. Tam pak absolvují trénink.

„V září 2021 už budou děti na stadionu využívat nové a moderní zázemí. Abychom neplýtvali časem s přesunem dětí zpět do školy, chceme jim v nové budově šaten zajistit sportovní a vzdělávací program. Zahrnoval by suchou přípravu v tělocvičně a výuku angličtiny,“ sdělila Marková. Rodiče by si děti po skončení programu vyzvedávali přímo na stadionu.

Projekt hokejových tříd zahájil SK Prostějov 1913 v roce 2019. Na jejich otevření se dohodl se ZŠ Dr. Horáka. Předtím hokejové třídy působily na ZŠ Melantrichova, kam docházeli hokejisté tehdejších mládežnických Jestřábů.

ZŠ Dr. Horáka pro budoucí prvňáky každoročně připravuje Den otevřených dveří. Tentokrát se ale kvůli protikoronavirovým opatřením neuskuteční v tradiční podobě, nýbrž 1. března mezi čtrnáctou a sedmnáctou hodinou online. Rodiče se během setkání mohou ptát na věci, které je zajímají. Zároveň mohou přímo kontaktovat Michaelu Mayerovou, zástupkyni pro první stupeň školy (telefon: 588 000 632, mobil: 732 565 674, e-mail: mayerovam.zshor@centrum.cz).

Ještě předtím si s dětmi mohou prohlédnout fotogalerii ze ZŠ Dr. Horáka, nebo se přímo vydat na virtuální prohlídku školou.

 
Aktuální články
Žáky čeká soustředění v Jeseníkách, včetně tréninků na ledě

Na čtyřdenní kemp vyrazí hokejisté SK Prostějov 1913 z ročníků 2007, 2008 a 2009. Od čtvrtka 17. do neděle 20. června se uskuteční v...

 
Netradiční dětský den přilákal zástupy dětí, klub na něj naváže

Nejen spousta malých hokejistů zamířila v úterý 8. června k Bistru Hloučela U Matesů v Prostějově. SK Prostějov 1913 tam uspořádal...

 
Prostějovští hokejisté chystají Netradiční dětský den

Akci nejen pro malé hokejisty uspořádá v úterý 8. června od 16 hodin SK Prostějov 1913. Bistro Hloučela U Matesů v ulici Pod Kosířem bude...

 
Prostějovští nabírají kondici na nový ročník, vyrazí také na led
 
Společné tréninky nahradí do 20. března individuální tréninkové plány
 
Prohlášení klubu k současné situaci
 
Výzva pro brankáře! Jak si povedete ve srovnání s dalšími kluby?
 
Nová opatření znamenají individuální tréninky. Vydržme to!, vyzývá klub
 
Pešán vyzývá mládež: Dodržujte nařízení. Ale hýbejte se!
 
Původně plánované tréninky se ruší, podobu nových určí trenéři
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS