Netradiční dětský den přilákal zástupy dětí, klub na něj naváže

13.06.2021 | Petr Komárek

Nejen spousta malých hokejistů zamířila v úterý 8. června k Bistru Hloučela U Matesů v Prostějově. SK Prostějov 1913 tam uspořádal Netradiční dětský den. Pořadatelé z řad trenérů v čele s Filipem Smejkalem se při obsluhování pěti soutěžních stanovišť rozhodně nenudili. Podobné akce plánují opakovat.

„Překvapilo mě, kolik dorazilo dětí. Hodně nás to potěšilo, ale zároveň to znamenalo pořádný zápřah," nezastíral šéftrenér prostějovské mládeže Smejkal, v jehož hlavě se myšlenka na Netradiční dětský den zrodila. S trenérskými kolegy Patrikem Liškou, Jakubem Krampolem, Pavlem Musilem a Martinem Půčkem ho uspořádal pro děti z přípravky, které si uplynulou „pandemickou" sezonu užily ze všech hokejových kategorií nejméně, i širokou veřejnost.

Vedle úkolů a odměn ukázkový trénink

Poblíž říčky Hloučely čekala na každého účastníka pětice stanovišť. Plnili na nich různé úkoly, přičemž si otestovali své dovednosti. Za odměnu si odnesli sladkosti či balonek s hlavou orla – logem prostějovského klubu. K tomu se mohli podívat, jak v praxi vypadá suchá letní příprava hokejové mládeže. Poblíž bistra totiž probíhal ukázkový trénink ročníku 2013 pod vedením kouče Adama Winda.

„Na akce, jako je dětský den, by se nemělo zapomínat. Dnes se na většinu dětí vyvíjí tlak ve škole, sportu a vůbec v řadě věcí. Nějaká spontánnost a radost z obyčejných věcí se ale vytrácí," připomněl Smejkal, bývalý útočník Prostějova či Olomouce. „Proto se budeme snažit takové akce opakovat, třeba i na ledě. Věřím, že k nám zavítají nové tváře a vyzkouší si tuhle skvělou hru," doplnil s poděkováním všem, kteří se na konání akce podíleli.

K sportu a zábavě se přidá nábor

Pavel Matoušek, který je provozovatelem Bistra Hloučela U Matesů, jeho slova ještě upřesnil. „Takovéto sportovně-zábavní akce jsme se rozhodli pořádat každý měsíc. Spojíme je s náborem mladých hokejistů," sdělil muž, jehož syn Jiřík patří k nové dorůstající generaci prostějovských hokejistů. „Akce se velmi povedla, zdaleka jsme nečekali tak velkou účast. Je vidět, že po dlouhé pauze způsobené covidem jsou lidé na podobné události hodně natěšeni," konstatoval spolupořadatel dětského dne.

Právě k němu mířila speciální slova díků od členky výkonného výboru SK Prostějov 1913 Martiny Markové. „Mates odvedl perfektní práci, poskytl nám skvělý servis i zázemí. Je radost s ním spolupracovat," prozradila.

 
Aktuální články
Konec čekání! Prostějovští začali trénovat na ledě

Hokejisté SK Prostějov 1913 vyjeli na konci prvního prázdninového měsíce k úvodním tréninku na ledě prostějovského zimního stadionu. V...

 
Prostějovská mládež si v létě užije kempy i turnaje

Hokejisté SK Prostějov 1913 opět chystají příměstské kempy. Probíhat budou po celý srpen. Zápasové vytížení nabídne jednotlivým...

 
Žáky čeká soustředění v Jeseníkách, včetně tréninků na ledě

Na čtyřdenní kemp vyrazí hokejisté SK Prostějov 1913 z ročníků 2007, 2008 a 2009. Od čtvrtka 17. do neděle 20. června se uskuteční v...

 
Prostějovští hokejisté chystají Netradiční dětský den
 
Prostějovští nabírají kondici na nový ročník, vyrazí také na led
 
Společné tréninky nahradí do 20. března individuální tréninkové plány
 
Hokejové třídy na Horákově základní škole budou pokračovat
 
Prohlášení klubu k současné situaci
 
Výzva pro brankáře! Jak si povedete ve srovnání s dalšími kluby?
 
Nová opatření znamenají individuální tréninky. Vydržme to!, vyzývá klub
 
Zápasy
JUNIOŘI | Středa 11.08.2021, 18:00
SK Prostějov 1913 - VSK TECHNIKA BRNO
 
JUNIOŘI | Sobota 14.08.2021
Turnaj Šumperk - SK Prostějov 1913
 
JUNIOŘI | Středa 18.08.2021
SK Prostějov 1913 - HK MD Šumperk
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS