Kouč dorostu Martin Půček: Udržet se v soutěži je obrovská výzva

19.10.2021 | Eva Reiterová/Prostějovský Večerník, foto: archiv

Prostějovský dorost, je kategorií, které se v ligových tabulkách daří nejvíce se všech týmů SK. V Lize juniorů ve 12. skupině drží aktuálně druhé místo. Pyšný může být hlavní trenér tohoto celku, Martin Půček. „Tabulka je neúplná, takže prozatímní umístění musíme brát s rezervou,“ hlásí s pokorou Martin Půček.

Co byste řekl k dosavadním výsledkům prostějovského dorostu, kterému aktuálně (k 14. říjnu 2021 – pozn. red.) patří třetí místo tabulky Ligy dorostu skupiny 12?
Tabulka je neúplná, takže prozatímní umístění musíme brát s rezervou. Týmy před námi mají odehrány o dva zápasy více. Ze šesti utkání, které jsme odehráli, jsme zatím jen jednou prohráli, což výsledkové určitě není špatné. S předvedenou hrou ale nebyla vždy spokojenost, je před námi spousta věcí, které musíme zlepšit. Zase na druhou stranu jsme jako jediný tým v soutěži porazili dosavadního lídra soutěže.

Jak z pozice hlavního trenéra tým vnímáte?
Tento rok tu máme spoustu nových kluků, takže ze začátku sezóny jsme se vzájemně poznávali. Věřím, že parta hráčů se utvořila dobrá a že v průběhu sezóny v těžkých zápasech to ještě ukážeme.

Prozradil byste, jak vypadají tréninky této kategorie?
S kolegou Martinem Tománkem se na trénincích snažíme zlepšovat hráče jak po individuální stránce, tak po taktické (týmové). Pokud se chce hráč opravdu zlepšovat, může využívat i individuální tréninky na ledě navíc. Na fyzické stránce hráče pracuje kondiční kouč klubu Martin Finkes. Chceme hráče rozvíjet komplexně. Tréninkový servis a zázemí klubu jsou na vysoké úrovni.

V minulém týdnu naznačil Michal Janeček, že jej trápí účast na trénincích juniorky… Jak jste vy u svých svěřenců spokojený s morálkou v přípravě?
Máme širokou soupisku, takže přirozeně hráči vědí, že v případě špatné docházky by nebyli nominovaní na zápas a hráli by jiní. Díky tomuto počtu je v týmu přirozená konkurence motivující hráče k lepším výkonům.

Jak sám říkáte, soupiska dorostu má poměrně dost jmen. Jak se rozhodujete pro sestavy na zápasy? U této kategorie rozhoduje už výkonnost hráče, bohužel již nemohou hrát všichni, tak jako v mládežnických kategoriích. Důležitý vliv na nominaci má rovněž přístup a morálka každého hráče při tréninku. Snažím se s hráči hodně komunikovat, aby věděli, proč se nedostali do sestavy na zápas právě oni.

Když teď vidíte, jak se dorost prezentuje v utkáních. Jaké máte sezónní cíle?
Tento rok dochází k mládežnické reorganizaci dorosteneckých soutěží. Nyní jsou dorostenecké soutěže dvojstupňové – extraliga, první liga. Další sezónu budou soutěže již třístupňové – extraliga, první liga, regionální liga. První ligu letos hraje celkem 82 týmů a může z ní sestoupit do regionální ligy až 74 týmů. Takže náš cíl pro tuto sezónu je jasný, být mezi těmi týmy v soutěži, které nesestoupí do regionální ligy. Nově vzniklá první liga bude mít velkou kvalitu jednak tím, že bude celorepubliková, ale hlavně tím, že ji bude hrát šest až osm družstev z letošní extraligy dorostu. Je to pro nás obrovská výzva.

Text vyšel v Prostějovském Večerníku.

 
Aktuální články
Výsledkový servis (17.–21. listopadu)

Přehled výsledků prostějovských týmů dorostu až mladších žáků ve dnech 17.–21. listopadu. Statistiky vyšly v Prostějovském...

 
Čtyřbrankový Vojtěch Čermák „Nakonec nám tam ty góly padly a bereme důležitou výhru.“

Zápas prostějovského dorostu s Orlovu přinesl hodně napínavé momenty. Utkání se zlomilo až v posledních deseti minutách, a hráči SK tak...

 
Napínavý zápas s Orlovou rozhodl prostějovský dorost v závěru třetí třetiny

Prostějovskému dorostu odstartovala tento týden nadstavbová část ligy, když v sobotu v podvečer přivítali na svém ledě Orlovou. V...

 
SK Prostějov 1913: výsledky a nadcházející program
 
Hanácké derby pátých tříd vybojoval Přerov
 
Výsledkový servis (5.–7. listopadu)
 
Mladší žáci „A" porazili velkým rozdílem Opavu!
 
Miniturnaj ročníků 2012
 
Výsledkový servis (27.–31. října)
 
Bez zábavy to nejde. Děti nemůžeme jen drilovat, ví Václav Meidl
 
Zápasy
JUNIOŘI | Pátek 03.12.2021, 18:15
SK Prostějov 1913 - HK Kroměříž
 
JUNIOŘI | Neděle 05.12.2021
HOKEJ Uherský Ostroh - SK Prostějov 1913
 
 
SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS