Šesťáci se na ligu naladili vítězstvím v domácím turnaji

04.09.2022 | Petr Komárek

Hokejový klub SK Prostějov 1913 uspořádal první zářijovou sobotu multisportovní turnaj pro kategorii šesté třídy. Týmy Prostějova, Warriors Brno a Kroměříže se kromě hokeje utkaly také ve fotbale. V obou sportech se z prvenství radovali domácí Hanáci, pro které šlo o generálku před začátkem nového soutěžního ročníku.

Organizátoři turnaje stanovili délku hokejových zápasů na dva dvacetiminutové poločasy. Body získávali účastníci za každý zvlášť – v případě výhry tři body, při remíze po bodu. O další body se pak utkaly v doplňkových samostatných nájezdech.

Prostějov nejprve porazil brněnské Warriors 4:2, následně s nimi uhrál remízu 1:1 a uspěl v nájezdech. Proti Kroměříži svěřenci trenérů Václava Meidla a Martina Pěchy vyhráli vše, co šlo. Během dvou dvacetiminutovek zaznamenali výsledky 5:2 a 3:1.

Druhé místo v hokejové části turnaje obsadilo Brno. Jihomoravané po bezgólovém výsledku z prvního dějství zvítězili nad Kroměříží 4:1 a lépe si vedli také při nájezdech.

Ve fotbale se osmičlenné sestavy střetly v duelech, které se skládaly ze dvou patnáctiminutových polovin. SK zdolal Brno 3:1 a udělal nakonec rozhodující krok k první příčce. S Kroměříží se totiž rozešel bez gólů a dělbou bodů skončil také zápas mezi kroměřížským výběrem a Warriors.

SK Prostějov 1913 děkuje za podporu společnosti Messa Sport Agency, která věnovala ceny pro všechny hráče startující v turnaji.

 
Aktuální články
Prostějov opět zorganizuje tradiční prázdninové příměstské kempy

Hokejisté SK Prostějov 1913 pro své mládežnické kategorie po roce znovu připravili sérii letních příměstských kempů. Na prostějovském...

 
Ročník 2016 si s chutí zastřílel, v Moutnicích získal stříbro

Hokejisté SK Prostějov 1913 z výběru ročníku 2016 získali na turnaji v Moutnicích u Brna druhé místo. Hanáci na konci března...

 
Ročník 2013 řádil v Karviné! Vyhrál všechno, co se dalo

Hokejisté SK Prostějov 1913 z ročníku 2013 ovládli karvinský First Cup, který se konal poslední březnovou sobotu. Svěřenci hlavního...

 
Prostějov připravil pro hráče testování, jehož popularita roste
 
Multisportovní turnaj: hokejové i florbalové vítězství zůstalo doma
 
Junioři přetlačili Velké Meziříčí i na domácím ledě
 
Puk a děrovaný míček. Prostějov chystá multisportovní turnaj
 
Starší žáci si proti Novému Jičínu upevnili pozici v první půlce tabulky
 
Junioři si proti Břeclavi body nepřipsali
 
Derby rozhodla koncovka, šesťáci ale Olomouci silně vzdorovali
 
 
eSports.cz & SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS