Hokejoví junioři SK 1913 nestačili na brněnské válečníky

04.11.2022 | Jan Frehar/Prostějovský Večerník

V rámci osmého kola Regionální ligy juniorů čekal na juniory prostějovského eskáčka těžký úkol, kdy chtěli na vlastním ledě překvapit favorita z moravské metropole. Zatímco domácí měli po šesti duelech jedinou výhru, hosté jich měli hned šest z osmi utkání. První dvacetiminutovka toho příliš nenabídla a hrál se nudný zápas. Od druhé třetiny to ale byl vyšší rychlostní stupeň a do vedení se i přes převahu hostů dostal domácí celek v přesilovce. Vedení ale vydrželo jen chvíli a v posledním dějství dokázal favorit odskočit, když přidal další tři branky a odvezl si domů další výhru.

Úvodní minuty vypadaly, že se hráči ještě zapomněli na rozbruslení. Oba celky se postupně oťukávaly a mapovaly, co si mohou dovolit. Na větší šance se tak čekalo zhruba deset minut. Jako první hrozili domácí, kteří využili dvou nedůrazů v obraně, ale ani z jedné příležitosti branka nepadla. Hned nato o sobě dali vědět i hosté, ale v úvodním dějství řadu situací překombinovali a nedostávali se do velkých šancí. Střely z větší dálky pak hlídal brankář Dubský, který působil jistě po celé utkání. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu, po průběhu třetiny se ani nebylo moc čemu divit.

Od druhé části ale bylo tempo zcela odlišné. Velmi dobře do ní vstoupili hosté, kteří větší agresivitou i rychlostí zatápěli obraně domácích od úvodního buly. Puk za Dubského ale nemohli dostat a brankáři hodně pomáhala i obrana, která si ale nevěděla rady s rozehrávkou a zůstávala tak pod neustálým tlakem. Největší příležitosti hosté spálili, když puk propadl za brankáře, ale jeden z útočníků místo doklepnutí do prázdné zvolil spíše obranný zákrok. Domácím velmi v této fázi hry pomohly zbytečné fauly hostů, po kterých si mohli vydechnout a zkusit něco vymyslet. To se podařilo ve druhé z nich, když si dobrý tlak vytvořila úvodní pětka a po ní práci dodělala druhá. Puk na modré dostal Masare a neváhal ho poslat směrem na branku, kde prošel přes houf těl až za záda hostujícího brankáře – 1:0. Vedení ale domácím dlouho nevydrželo. Po půlminutě totiž předvedla útočná trojice hostů krásnou souhru a kolotoč zastavil až Harásek, který touš jen uklidil do odkryté části branky – 1:1. Po této brance se znovu vrátil scénář úvodních minut a hosté mačkali svého soupeře, které držel ve hře brankář. Úplný závěr patřil domácím díky přesilovce, ale většinu si nakonec přenesli do závěrečné části.

Před úvodním hvizdem poslední třetiny přišel na řadu trest, který dostala domácí lavička za pozdní příchod ze šaten, což se v hokeji opravdu moc často nevidí. Rázem tak byla přesilovka pryč. Do návratu obou vyloučených hráčů se ale nic zásadního nestalo, hned po nich ale začal další tlak hostů a minimálně dvě šance zaváněly brankou. Ujala se ale až ta třetí, když se mezi kruhy zjevil osamocený Daněček, který dostal přihrávku a trefil se přesně mimo dosah brankáře – 1:2. Hosté chtěli přidat další branku a tlačili se k soupeři, domácí se bránili, a i oni hrozili díky rychlým kontrům. Jeden z těchto brejků ale neskončil zakončením a Staněk poslal skvělou přihrávku do jízdy Haráskovi, který přidal svou druhou branku v duelu, tentokrát bekhendem – 1:3. Oba juniorské výběry si v úvodních minutách závěrečné desetiminutovky vystřídaly po jedné přesilovce, ale zde to na větší ohrožení nebylo ani z jedné strany. Eskáčko chtělo s utkáním něco udělat, ale hosté si zápas kontrolovali a byli to oni, kdo přidal ještě čtvrtý zásah. Střela Brokeše prošla spíše se štěstím a otřela se ještě o jednoho z bránících hráčů tak, že skončila mezi betony brankáře – 1:4. Zbylé dvě minuty už se pak jen dohrávaly a junioři SK 1913 tak další body do tabulky nepřidali.

SK Prostějov 1913 - HCM Warriors Brno 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 35. Masare (Svoboda, Tábor) – 36. Harásek (Daněček, Staněk), 44. Daněček (Staněk, Harásek), 47. Harásek (Staněk), 58. Brokeš (Daněček, Stávek). Rozhodčí: Cik - Skokánek, Hozman. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0.

Prostějov: Dubský - Zatloukal, Masare, Unzeitig, Svoboda, Beneš, Polýnek, Pospíšil - Bařica, Šenk, Svoboda, Tábor, Šindler, Kudláček, Novák, Žák, Tománek. Trenér: Michal Janeček.

Text vyšel v Prostějovském Večerníku.

 
Aktuální články
Prostějov opět zorganizuje tradiční prázdninové příměstské kempy

Hokejisté SK Prostějov 1913 pro své mládežnické kategorie po roce znovu připravili sérii letních příměstských kempů. Na prostějovském...

 
Ročník 2016 si s chutí zastřílel, v Moutnicích získal stříbro

Hokejisté SK Prostějov 1913 z výběru ročníku 2016 získali na turnaji v Moutnicích u Brna druhé místo. Hanáci na konci března...

 
Ročník 2013 řádil v Karviné! Vyhrál všechno, co se dalo

Hokejisté SK Prostějov 1913 z ročníku 2013 ovládli karvinský First Cup, který se konal poslední březnovou sobotu. Svěřenci hlavního...

 
Prostějov připravil pro hráče testování, jehož popularita roste
 
Multisportovní turnaj: hokejové i florbalové vítězství zůstalo doma
 
Junioři přetlačili Velké Meziříčí i na domácím ledě
 
Puk a děrovaný míček. Prostějov chystá multisportovní turnaj
 
Starší žáci si proti Novému Jičínu upevnili pozici v první půlce tabulky
 
Junioři si proti Břeclavi body nepřipsali
 
Derby rozhodla koncovka, šesťáci ale Olomouci silně vzdorovali
 
 
eSports.cz & SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS