Paťáci proti Šumperku nadělovali. Soupeř si odvezl hned 14 kousků

02.12.2022 | Jan Frehar/Prostějovský Večerník

V rámci 13. kola soutěže mladších žáků čekal na Prostějov tradiční souboj se soupeřem ze Šumperka. Domácí favorit v sobotu po poledni potvrdil svou roli a o svém vítězství rozhodl už v průběhu první třetiny, kdy se jim podařilo vstřelit hned sedm branek. V dalších dvou třetinách pak dalších sedm přidali a sami inkasovali jen jediný. Prostějov se tak nadále drží na třetí příčce, zatímco soupeř zůstává na posledním místě.

První branka utkání přišla už ve druhé minutě, kdy se dokázal prosadit Růžička, který se dostal ke střele po pěkné akci a z mezikruží se nemýlil – 1:0. Prostějov pak pokračoval v dobrém výkonu a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Už na začátku šesté minuty dokázal přidat svou druhou branku Růžička, který dostal nabídku před prázdnou branku – 2:0. V sedmé minutě už to bylo dokonce o tři branky, když se prosadil Horák, který stál na konci vydařené akce po přihrávce Růžičku – 3:0. I v dalších minutách byli domácí aktivnější a měli řadu šancí. Šumperk se naopak dostával před branku jen příležitostně. V patnácté minutě přišla čtvrtá branka. Po pěkné výměně v útočném pásmu dostal pas před odkrytou branku a tou Kovář nepohrdl – 4:0. V sedmnácté minutě ukázal, že by zvládal i baseball Vybíhal, který střelu Růžičku dokázal ze vzduchu sklepnout za brankářku Veselou – 5:0. V poslední minutě první části pak přišli ještě další dvě branky. Nejprve se prosadil Šelesták, který využil tlaku a puk dokázal poslat za záda brankářky – 6:0. Čtrnáct sekund před první přestávkou pak ještě předvedl pěknou sólo akci Kovář a zakončil ji střelou do horního rohu – 7:0.

Ve druhé třetině pokračovalo utkání ve stejných notách, ale brankové hody se zastavily. Ve čtyřiadvacáté minutě přišel zvláštní moment, kdy se Šumperk radoval z branky, která ale nebyla uznána a místo toho byl nařízen nájezd pro Prostějov, který dokázal proměnit Marek – 7:0. Nutno dodat, že to bylo velmi kruté rozhodnutí pro hosty. Ti se ale své branky také dočkali, když dokázal únik proměnit Horký, který vstřelil nad lapačku – 7:1.

Prostějov pak spálil řadu šancí, ale nic z toho nebylo a brankářka držela ještě stav pod desítkou. Na opačné straně se musel zaskvět i domácí brankář, který musel vyřešit i řadu šancí a také samostatný nájezd. Do konce třetiny se tak i díky nim už další branky nekonaly.

Ve třetí části ale přišel návrat k první a eskáčko zase jasně dominovalo, což dokázalo potvrdit i další salvou branek. Po pěti minutách se trefil Vybíhal, který vyřešil sólo únik perfektně – 9:1. Za minutu a půl skóre zaokrouhlil Kovář, když puk i s přispěním štěstěny doklouzal až do branky. Pak přišli dvě situace, které zaváněly zraněním. Nejprve srážka domácího hráče Randuse, který ale nakonec vstal, a ještě do utkání nastoupil. Pak měla problémy i brankářka Veselá, ale také zvládla utkání dochytat. Šumperk pak mohl korigovat, ale rána jen proletěla brankovištěm.

Namísto toho tak dorazila jedenáctá trefa, kterou zaznamenal Kovář, když mu puk připravil Šelesták před prázdnou bránu 11:1. V padesáté čtvrté minutě přispěl svým příspěvkem i Duba po pěkné ráně – 12:1. Už to vypadalo, že utkání takto skončí, ale v posledních dvou minutách Prostějov ještě přidal dvě trefy. První měl na svědomí Kovář a skóre duelu uzavřel Horák. Hokejisté eskáčka si tak užili nadílku, na kterou Šumperk moc dobře vzpomínat nebude.

Text vyšel v Prostějovském Večerníku

 
Aktuální články
Prostějov opět zorganizuje tradiční prázdninové příměstské kempy

Hokejisté SK Prostějov 1913 pro své mládežnické kategorie po roce znovu připravili sérii letních příměstských kempů. Na prostějovském...

 
Ročník 2016 si s chutí zastřílel, v Moutnicích získal stříbro

Hokejisté SK Prostějov 1913 z výběru ročníku 2016 získali na turnaji v Moutnicích u Brna druhé místo. Hanáci na konci března...

 
Ročník 2013 řádil v Karviné! Vyhrál všechno, co se dalo

Hokejisté SK Prostějov 1913 z ročníku 2013 ovládli karvinský First Cup, který se konal poslední březnovou sobotu. Svěřenci hlavního...

 
Prostějov připravil pro hráče testování, jehož popularita roste
 
Multisportovní turnaj: hokejové i florbalové vítězství zůstalo doma
 
Junioři přetlačili Velké Meziříčí i na domácím ledě
 
Puk a děrovaný míček. Prostějov chystá multisportovní turnaj
 
Starší žáci si proti Novému Jičínu upevnili pozici v první půlce tabulky
 
Junioři si proti Břeclavi body nepřipsali
 
Derby rozhodla koncovka, šesťáci ale Olomouci silně vzdorovali
 
 
eSports.cz & SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS