Starší žáci si proti Novému Jičínu upevnili pozici v první půlce tabulky

17.02.2023 | Jan Frehar/Prostějovský Večerník

Poslední z řady víkendových zápasů mládeže hokejového eskáčka odehráli starší žáci v neděli odpoledne na domácím ledě proti soupeři z Nového Jičína. Tabulka naznačovala, že se potkají dva sousedé, čekal se vyrovnaný průběh duelu, což se nakonec také potvrdilo. Po vyrovnané první části měli o branku navrch domácí. Přestože v dalším průběhu už převzali iniciativu hosté, dokázal domácí brankář Marek skvělým výkonem držet těsné vedení svého celku a dvě slepené branky ve třetí části definitivně zlomily utkání na stranu SK 1913, které tak mohlo slavit cenné tři body.

Úvod zápasu nabídl zajímavé akce před oběma brankami. Ve dvou nadějných pozicích se ocitl domácí Procházka, ale při prvním pokusu minul a ve druhém vystihl jeho myšlenku brankář. Na opačné straně zase měli dvě zajímavé příležitosti hosté, ale zakončení nebylo dostatečně přesné. Skóre se poprvé neměnilo ani po krásné akci domácích, do které se zapojila celá pětka, stejně dopadl i následný tlak. Ve druhé polovině první části převzali otěže hosté a byli nebezpečnějším celkem, paradoxně se ale v těchto chvílích do vedení dostali svěřenci koučů Winda a Musila. Kumstát se dokázal udržet na puku a poslal jej před branku, kde se nejlépe zorientoval Kucián, jenž usměrnil i za pomoci břevna puk do sítě – 1:0.

Druhou trefu chtěli domácí přidat při přesilové hře, kterou dostali před koncem první části. V největší šanci ale včas sklaply betony hostujícího brankáře. Ve zbývající části přesilovky se naopak musel Prostějov spíše bránit, protože Nový Jičín dělal problémy. V samém závěru třetiny se hostům podařilo vyrovnat, když brejk vyřešil Chalupa prudkou ranou. K jeho smůle to ale bylo zhruba dvě sekundy po siréně ohlašující konec první části.

Do prostřední části vstoupili lépe domácí, kterým zafungoval projev trenéra, a podařilo se jim soupeře zamáčknout. Z něj se mužstvo ve 23. minutě dočkalo branky, jejímž autorem byl Danko, když si počínal mazácky a našel skulinu u přední tyče – 2:0. Po druhé brance se ale misky vah na ledě zásadně změnily. Hosté byli všude dřív a tlačili domácí. Obrana v čele s bezchybným Markem měla co dělat, aby držela svůj náskok. V polovině utkání už si musela obrana pomoct i za cenu faulu, následnou přesilovku využil Chalupa. Ten prvně vyslal na brankáře peprný pozdrav od modré, podruhé se dostal až před brankáře a zakončil forhendem přesně – 2:1.

I po vstřelené brance pokračoval stejný obraz hry a hosté byli pevně usazení v soupeřově pásmu. Jednoznačně nejnebezpečnějším hráčem byl Chalupa, ale Marek byl opravdu spolehlivý. V ojedinělé šanci domácích měl dobrou možnost na zvýšení náskoku Danko, který si dojel vlastní nahození, ale ani nadvakrát puk za záda brankáře neprotlačil. Do třetí části tak bylo zaděláno ještě na pořádné drama.

Velkou příležitost ke srovnání dostali hosté hned v první minutě poslední třetiny, kdy se dočkali druhé přesilovky v zápase. Jenže ta se hostům oproti předchozí vůbec nevydařila a eskáčko ji přežilo poměrně v pohodě. S přibývajícími minutami se naopak osmělili domácí a dočkali se ze čtvrté slibné akce za sebou. Kotouč si vzal Ožvoldík, dostal se z levé strany až k brankáři a rychlou ranou našel mezeru mezi betony – 3:1.

Radost mladých Prostějovanů ze znovunabytí dvoubrankového polštáře netrvala dlouho. Vzápětí totiž hosté snížili, když puk dotlačili, kam potřebovali. Sudí nejprve branku uznal, ale po delší konzultaci všech tří arbitrů rozpažil. To hosty zase o něco psychicky srazilo a než se dokázali zvednout, prohrávali o tři branky. Prášil našel přihrávkou Danka, který zůstal úplně sám v ideální pozici a věděl si rady. Dokázal tak přidat svou druhou branku v utkání – 4:1. Jičín to ale nevzdával. Nejprve pomohla brankáři spojnice po úniku Chalupy. Při další šanci Reka už byl ale i on krátký. Hosté chtěli ještě o body zabojovat – 4:2. Domácí ale zavřeli pásmo a už svého soupeře nepustili, aby se dostal do kontaktu. V závěru tomu nepomohla ani hra bez brankáře a po konečné siréně mohla vypuknout radost na střídačce SK 1913.

Text vyšel v Prostějovském Večerníku.

 
Aktuální články
Prostějov opět zorganizuje tradiční prázdninové příměstské kempy

Hokejisté SK Prostějov 1913 pro své mládežnické kategorie po roce znovu připravili sérii letních příměstských kempů. Na prostějovském...

 
Ročník 2016 si s chutí zastřílel, v Moutnicích získal stříbro

Hokejisté SK Prostějov 1913 z výběru ročníku 2016 získali na turnaji v Moutnicích u Brna druhé místo. Hanáci na konci března...

 
Ročník 2013 řádil v Karviné! Vyhrál všechno, co se dalo

Hokejisté SK Prostějov 1913 z ročníku 2013 ovládli karvinský First Cup, který se konal poslední březnovou sobotu. Svěřenci hlavního...

 
Prostějov připravil pro hráče testování, jehož popularita roste
 
Multisportovní turnaj: hokejové i florbalové vítězství zůstalo doma
 
Junioři přetlačili Velké Meziříčí i na domácím ledě
 
Puk a děrovaný míček. Prostějov chystá multisportovní turnaj
 
Junioři si proti Břeclavi body nepřipsali
 
Derby rozhodla koncovka, šesťáci ale Olomouci silně vzdorovali
 
Na dětskou olympiádu míří z Prostějova dva hokejisté i trenéři
 
 
eSports.cz & SK Prostějov 1913 - kontakt: hokej@skprostejov1913.cz RSS